You have reached the website . If you want to visit the global website www.daylong.com click here.

Často kladené otázky

Jak si mám chránit citlivá místa na kůži?

Kůže po zraněních (jizvy) a kosmetickém ošetření (např. peeling) je zvláště citlivá.
Pokud je vystavená slunci, má zvýšený sklon k tvorbě pigmentových skvrn. Takto postižená místa kůže vyžadují velmi vysokou ochranu před slunečním zářením, kterou poskytuje např. Daylong extreme.

Čo je ochranný faktor (SPF)?

Ochranný faktor (SPF - Sun Protection Factor) vyjadruje úroveň ochrany pred UVB žiarením. Ak napr. nechránenej koži hrozí pri pobyte na slnku spálenie do 15 až 25 minút, môže sa po nanesení dostatočného množstva (2 mg/cm2) produktu s SPF 25 a pri vhodnom správaní, chrániť 4 až 6 hodín. Pri veľmi intenzívnom žiarení (napr. veľhory, trópy alebo pri mori) sa tento čas skracuje. Produkty slnečnej ochrany Daylong spĺňajú vysoké štandardy kladené na UVA a UVB ochranu a sú kozmeticky veľmi príjemné. 

Je opalování kůže škodlivé?

Kůže vystavená UV záření zvýší tvorbu pigmentu a dojde k jejímu zhnědnutí. Společně s zesílením kůže (hyperkeratózou) je to přirozená ochrana před UV zářením. Hnědá / opálená kůže je v našem kulturním prostředí vnímaná jako znak krásy, vitality a zdraví. A přestože dochází k přehodnocování tohoto názoru, stále se ještě mnoho lidí nesmyslně vystavuje slunečnímu záření. I když mírně zhnědlá kůže nemusí být automaticky škodlivá, nemůžeme mluvit o „zdravém opalování“. Každý musí se svou kůží zacházet opatrně. Když už se slunci vystavujete, buďte vždy dostatečně chránění.

Čo sú lipozómy?

Lipozómy (gr. lipos=tuk, soma=telo) v lóciu sú zoskupenia guľovitého tvaru s povrchovo aktívnymi molekulami. Lipozomálne lóciá Daylong dokážu lepšie zacieliť a umiestniť UV filter v rohovej vrstve kože. Ochranný flter je presne tam, kde má byť a optimálne účinkuje. Vďaka lipozómom sú produkty Daylong kozmeticky veľmi príjemné – nie sú príliš mastné, nelepia, majú nižší obsah tukov a preto sú vhodné pre mastný ako aj suchý typ kože. 

Čo sú mikropigmenty?

Mikropigmenty (Micro=malý/úzky a Pigmentum=farba/líčidlo) sú organické a anorganické , pestré alebo menej pestré farbivá, ktoré sú zapracované v masťovom základe (napr. v kréme) a sú prakticky nerozpustné. V produktoch slnečnej ochrany sa využívajú aj čisto mikropigmenty a vtedy hovoríme o fyzikálnej (alebo minerálnej) ochrane. Princíp fungovania minerálnych UV filtrov je odpozorovaný z prírody. Slony sa pred slnkom chránia nanášaním bahna na svoju kožu. Prírodný pigment titandioxid funguje podobne, samozrejme oveľa estetickejšie. Ponúka efektívnu UVA a UVB ochranu a to tak, že slnečné žiarenie odráža ako zrkadlo.

Jsme ve stínu chránění před spálením kůže?

Ani ve stínu stromů či pod slunečníkem ne jsme zcela chráněni před slunečními paprsky, které se odrážejí od země. Také při zatažené obloze dopadají na zem paprsky UV záření.

Chrání textilie před sluncem?

Oblečení do jisté míry chrání před UV zářením. Míra ochrany závisí na materiálu (tmavé, potištěné, hustě tkané oblečení chrání lépe). Navzdory nošení oblečení se doporučuje používat produkty sluneční ochrany.

Jak fungují produkty sluneční ochrany?

Produkty sluneční ochrany podporují vlastní ochranný mechanismus kůže. Mali by vždy poskytovat širokospektrální ochranu před UVA a UVB zářením. UV filtry dělíme na chemické (pohlcují a přeměňují UV záření na teplo) a fyzikální (minerální pigmenty, které odrážejí UV záření).

Má smysl opakovaně nanášet produkt sluneční ochrany?

Je dokázáno, že např. opětovné nanášení produktu nevede k zdvojnásobení výšky ochranného faktoru (tedy 2x SPF 25 se tedy nerovná SPF 50)! Jestliže už úvodním nanesením dosáhneme SPF faktor, opakované nanášení nemá význam.

Po delším kontaktu s vodou nebo při intenzivním pocení zopakujte nanesení přípravku sluneční ochrany.

Na co nezapomínat při sportu a intenzivním pocení?

Při intenzivním sportování je důležité, aby se pot odpařoval a tělo se tak mohlo ochladit. Pocení brání masti a oleje. Při intenzivním pocení se proto doporučuje preferovat produkty, které obsahují méně lipidů (tuků) a jsou odolné vůči vodě a pocení.

Při kontaktu s vodou může produkt ztratit velkou část svého ochranného účinku. Zejména při koupání a vodních sportech proto používejte produkty extrémně odolné vůči vodě (např. Daylong regular SPF 15, Daylong™ ultra a Daylong extreme).

Kdy a kde používat produkty sluneční ochrany?

Za účelem dosažení účinné ochrany cca. 20 min. před sluněním v dostatečném množství na suchou kůži. Nezapomeňte dostatečně ošetřit také citlivá místa jako rty, nos, okolí očí a uši.

Jak ošetřit kůži po pobytu na slunci?

Slunce namáhá a vysušuje kůži. Po pobytu na slunci je třeba kůži hydratovat. Daylong after sun Lotion je hydratující a ošetřující locio s chladivým účinkem. Společně s dexpanthenolem a glycerinem působí proti ztrátě vody, kterou způsobuje intenzivní sluneční záření. Dalšími produkty, které ošetřují kůži a zanechávají příjemný pocit, jsou Daylong after sun gel a Daylong after sun Night Repair.

Ako spolu súvisí slnečná ochrana a predčasné starnutie kože?

UV žiarenie poškodzuje kožné tkaniovo a tým urýchluje proces prirodzeného starnutia kože. Koža stráca svoju pružnosť, tvoria sa vrásky a starecké škvrny. 

Opalovací krém?

Spojení "opalovací krém" nebo " krém na opalování" jsou z odborného hlediska nesprávné. Produkt má chránit kůži před nebezpečným vlivem UV záření, které může způsobit její spálení. Správně tedy hovoříme o produktu sluneční ochrany nebo o fotoprotektivním produktu. Lidové (laické), ale nesprávné spojení, jako opalovací mléko (locio), či mléko na opalování proto uvádíme  na našich stránkách v závorkách.

Jak si chránit kůži

Slunečné dny osvěžují mysl. Avšak kůže snáší slunce jen v omezené míře a UV paprsky jsou celosvětově příčinou nejčastějšího druhu rakoviny – rakoviny kůže! Přečtěte si nejdůležitější tipy, jak si užít slunce bez zhoubných následků:

 • Používejte vždy vhodný produkt sluneční ochrany (opalovací krém).
 • Produkt (opalovací krém) nanášejte na kůži v dostatečném množství asi 20 minut před pobytem na slunci.
 • Při nadměrném pocení, koupání a utírání nanášení přípravku zopakujte.
 • Nezapomeňte ošetřit také oblasti velmi exponované slunci jako rty, nos, uši nebo pleš.
 • Chraňte si oči a noste kvalitní sluneční brýle.
 • Noste oblečení a pokrývku hlavy z pevně tkaných látek.
 • Vyhýbejte se polednímu slunci (mezi 11-15 hod.), kdy je sluneční záření nejintenzivnější.
 • Dopřejte kůži čas, aby si na slunce zvykla.
 • V prvních dnech vystavujte kůži slunci jen krátce.
 • Na začátek zvolte locia Daylong s vysokým ochranným faktorem (SPF 25 a SPF 50+; pro děti Daylong Kids SPF 30/SPF 50 a Daylong Baby SPF 30).
 • Vychutnejte si aktuální okamžik s vědomím budoucnosti – dobře chráněná kůže zůstane déle zdravá a atraktivní.
 • Přestože používáte produkty sluneční ochrany (opalovací přípravky), nezůstávejte zbytečně příliš dlouho na slunci.