You have reached the website . If you want to visit the global website www.daylong.com click here.

Co je dobré vědět

Účinek UVA a UVB záření na kůži: Spektrum slunečního záření je široké. Obsahuje ultrafialové (UV) záření, viditelné světlo a infračervené záření. UV záření je v převážné míře zodpovědné za zhnědnutí kůže, spálení, předčasné stárnutí kůže a poškození kožní tkáně.

UVB záření je zodpovědné za zhnědnutí kůže a hlavně za její spálení. Několikanásobné spálení zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže v dospělosti (poškození kůže slunečním zářením se stalo dávno předtím, než se vyvine nádor).

UVA záření proniká hluboko do kůže a poškozuje elastická vlákna pojivové tkáně. V důsledku toho klesá elasticita kůže a vznikají vrásky. UVA záření urychluje také tvorbu stařeckých skvrn a je zodpovědné hlavně za tzv. sluneční alergii.

Ochranný faktor (SPF) vyjadřuje úroveň ochrany před UVB zářením. Když např. nechráněné kůži hrozí při pobytu na slunci spálení do 15 až 25 minut, může se po nanesení dostatečného množství (2 mg/cm2) produktu s SPF 25 a při vhodném chování chránit 4 až 6 hodin. Při velmi intenzivním záření (např.velehory, tropy nebo u moře) se tento čas zkracuje.

UV index: UV index je mezinárodně uznávaný způsob měření intenzity ultrafialového záření vyzařovaného sluncem, na konkrétním místě a v konkrétním čase. Jeho výpočet na základě měření vykonávají certifikované autority. V Čechách to je např. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Jde o jednoduchou číselnou škálu (0 až 11+). Čím je UV index vyšší, tím je riziko spálení kůže vyšší.

UVA symbol: Pro lepší orientaci spotřebitele byl doporučením EU zaveden symbol vyjadřující optimální UVA ochranu. Symbol jednoduše a názorně signalizuje, že produkt zajišťuje smysluplný poměr UVA a UVB ochrany – minimálně v poměru 1:3.

Produkty sluneční ochrany Daylong se vyrábějí ve Švýcarsku podle nejvyšších standardů, jsou dermatologicky testované a koupíte je v každé dobré lékárně. Splňují vysoké standardy kladené na UVA a UVB ochranu.