You have reached the website . If you want to visit the global website www.daylong.com click here.

Rady pro děti – naše sluníčka

Dětská kůže je zvláště citlivá. Není zvyklá na slunce, protože rohová  (nejvrchnější) vrstva kůže ještě není plně vyvinutá. Dbejte na to, aby novorozenci a malé děti nebyli vystavené přímému slunečnímu záření. A to i tehdy, když  používají produkty sluneční ochrany. Používejte produkty sluneční ochrany i ve stínu.

Dětská kůže si déle pamatuje. U dětí platí ještě více než u dospělých: Kůže si „pamatuje“ po celý život každé spálení a nezapomíná!

Dítě vždy natřete vhodným produktem sluneční ochrany. Naneste cca. 20 min. před pobytem na slunci. Nezapomeňte ošetřit také rty, nos a uši. Vyberte vhodný UV filtr. Obecně se u dětí do 1 roku a u osob s velmi citlivou kůží doporučuje používat produkty s čistě fyzikálními filtry (např. Daylong™ Baby).

Po delším kontaktu s vodou zopakujte nanesení přípravku sluneční ochrany. Přestože jsou Daylong kids SPF 30 a SPF 50 extrémně odolné vůči vodě, k zachování ochrany nanášení přípravku opakujte, zejména po pocení, koupání nebo osušení ručníkem. Vícenásobné namazání však neprodlouží maximální dobu pobytu na slunci.

Správná ochrana je důležitá.
Děti by měly mít na slunci vždy pokrývku hlavy, oblečení a sluneční brýle. Nejlépe oblečení a pokrývku hlavy z pevně tkaných materiálů.